Przedsiębiorcza Kobieta to projekt innowacyjny stworzony specjalnie dla kobiet, odbiegający w swojej formie od dotychczas organizowanych w Polsce inicjatyw.
O nierówności płci oraz psychologicznych i społecznych barierach, które utrudniają kobietom dostęp do sfery nauki i technologii mówiła Margot Frohlinger z Dyrekcji Generalnej Rynku Wewnętrznego i Usług KE, podczas konferencji "Innowacyjność i kreatywność kobiet w nauce i biznesie na rzecz wzrostu gospodarczego". Spotkanie zorganizowali Urząd Patentowy RP, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.
We czwartek rozpoczęła się akcja informacyjna "Życie po mastektomii" - skierowana do kobiet, które zachorowały na raka piersi. "Rak piersi nie musi oznaczać wyroku śmierci" - mówili uczestnicy zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej.
Zazdrość może naprawdę pogarszać naszą percepcję wzrokową - wykazali amerykańscy psychologowie. W ich badaniach, zazdrosne o partnerów kobiety nie dostrzegały na ekranie komputera obrazów, które miały za zadanie wyłapać. Artykuł na ten temat publikuje pismo "Emotion".
Politechnika Łódzka nie od dziś obala mity na temat studiów technicznych – walczy z powszechnym przekonaniem, że są one trudne, nudne i odhumanizowane. Dziś od siły fizycznej ważniejsza jest potęga umysłu. Dlatego strach przed tzw. „męskim kierunkiem” jest absurdalny. Dziewczyny mogą wszystko!
Na Politechnice Warszawskiej studenci nie stoją z boku, ale budują samoloty, projektują wynalazki, opracowują receptury perfum i tworzą wirtualne laboratoria. Dziewczyny również pracują w zespołach badawczych i kołach naukowych. Lista ich ostatnich sukcesów jest długa. Dołącz do niej!
Kobiety, które w wieku 7 lat były szczupłe są bardziej narażone na raka piersi po menopauzie - zaobserwowali naukowcy ze Szwecji. O swoich wynikach poinformowali na łamach pisma "Breast Cancer Research".
Ograniczając jedynie kaloryczność diety nie zgubimy zbyt wielu zbędnych kilogramów - potwierdzają badania amerykańskie. Jest to związane z naturalnym mechanizmem wyrównawczym, który sprawia, że nasz organizm zmniejsza aktywność fizyczną w odpowiedzi na mniejsze dostawy energii.
Coraz mniej kobiet umiera na świecie w związku z porodem - informuje pismo "Lancet" . Analizę danych, dotyczących 181 krajów świata przeprowadzili naukowcy z University of Washington. O ile w roku 1980 zmarło około 500 000 matek, to w roku 2008 - około 350 000.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ELLE serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w aukcji sukienek polskich projektantów. Całkowity dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na stypendia naukowe dla laureatek konkursu "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej - Curie".
Kobiety we Francji i mężczyźni w Szwecji żyją najdłużej w Europie - stwierdza raport ogłoszony przez brytyjskie ministerstwo zdrowia, który wskazuje na wydłużanie się życia ludzkiego w krajach europejskich.
Zburzmy, jeśli jakiekolwiek jeszcze istnieją, bariery, które nie dają równych szans. Jeżeli szanse są równe, zostawmy kobietom wybór. Te, które mają predyspozycje do pracy naukowej, niech to robią, a my im kibicujmy. Pod względem intelektualnym, nie ma najmniejszej wątpliwości, jesteśmy lepsze! - o imponującym wysiłku kobiet, którym udało się dogonić mężczyzn faworyzowanych przez tysiące lat tak w nauce, jak i biznesie, mówiła wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Maria Orłowska, podczas panelu dyskusyjnego poświęconego edukacji zorganizowanego przez Urząd Patentowy RP.
"Kobiecy Akcent" to unikatowy, edukacyjno-szkoleniowy program, adresowany do studentek III, IV i V roku wszystkich kierunków studiów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas drugiej edycji Akademii Accenture spotkamy się ze studentkami podczas pięciu dwugodzinnych wykładów. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu od 15 kwietnia do 20 maja, w godzinach popołudniowych.
Zburzmy, jeśli jakiekolwiek jeszcze istnieją, bariery, które nie dają równych szans. Jeżeli szanse są równe, zostawmy kobietom wybór. Te, które mają predyspozycje do pracy naukowej, niech to robią, a my im kibicujmy. Pod względem intelektualnym, nie ma najmniejszej wątpliwości, jesteśmy lepsze!
Potencjał intelektualny kobiet Polek jest imponujący - oceniła prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicja Adamczak podczas konferencji poświęconej kreatywności kobiet w nauce i biznesie dla rozwoju gospodarczego. Na zjeździe, który odbył się pod koniec marca w Warszawie, spotkały się 23 różne nacje: przyjechały przedstawicielki (i nieliczni przedstawiciele) Armenii, Australii, Azerbejdżanu, Białorusi, Brazylii, Grecji, Izraela, Kazachstanu, Korei Płd, Łotwy, Malezji, Niemiec, Rosji, Słowacji, Słowenii, Serbii i Czarnogóry, Sri Lanki, Syrii, Tunezji, Turcji, Uzbekistanu, Węgier i Polski.