Prawie 20 proc. Amerykanek po 40. roku życia nie posiada biologicznych dzieci. To o połowę więcej niż 30 lat temu - wynika z raportu Pew Research Center.
Bank Zachodni WBK przeprowadził badania opinii Polek nt. pieniędzy. Badanie „Polka i pieniądze” przynosi bardzo ciekawe wyniki! Polki stały się bardziej niezależne, samodzielne i lepiej radzą sobie z budżetem domowym.
Jak wygląda życie kobiety naukowca po urodzeniu dziecka? Co pracująca naukowo młoda matka postrzega jako stratę i ograniczenie w karierze naukowej, a w czym widzi szanse na dalszy rozwój? Odpowiedzi na te pytania starała się udzielić dr Anna Domaradzka z Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, podczas konferencji "Płeć w nauce - przeszkoda czy atut? Kariery naukowe a życie prywatne".
Cesarskie cięcie sprawia, że dziecko ma inną florę bakteryjna niż przy porodzie drogą naturalną, co może wpływać na jego dalszy rozwój - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Science".
Żeńskie komórki nerwowe są bardziej wrażliwe na działanie hormonu stresu - przekonują naukowcy z USA na łamach pisma "Molecular Psychitary". To właśnie dlatego kobiety dwa razy częściej chorują na zaburzenia wywołane przez stres takie jak depresja czy zespół stresu pourazowego.
Pierwsze dni lata to wspaniała okazja do odrobiny przyjemności, jaką niezaprzeczalnie jest kąpiel w promieniach słońca. Wiadomym jest, że promieniowanie słoneczne jest bogatym źródłem witaminy D, niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Przebywanie na słońcu jest więc nie tylko możliwością doładowania naszych akumulatorów , ale również ma korzystny wpływ dla kondycji całego organizmu. Wszystkie dobrodziejstwa związane z plażowaniem są już w z
W przestrzeni publicznej kobiety przedstawione są zazwyczaj w bardzo tradycyjnych rolach. Dlatego nastolatka na pomysł, by w dorosłym życiu być naukowcem, może wpaść właściwie tylko jeśli jej rodzice byli naukowcami - przekonywała prof. Magdalena Środa podczas konferencji "Płeć w nauce - przeszkoda czy atut? Kariery naukowe a życie prywatne".
Tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia br. spadły na nas wszystkich jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Wszyscy zadawali sobie pytanie co teraz będzie? W kontekście kampanii prezydenckiej, która dopiero nabierała rozpędu w atmosferze sielanki i wytęsknionej wiosny, nikt nie spodziewał się, że rozegra się ona pomiędzy zupełnie innymi kandydatami. Osobiste dramaty rozgrywały się na tle ogólnonarodowej żałoby.
Lek będący odpowiednikiem cząsteczki obecnej w gąbkach morskich wydłuża życie kobiet z nawracającym lub dającym przerzuty rakiem piersi - poinformowali naukowcy na 46. dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO).
18 i 19 czerwca odbędzie się II Kongres Kobiet. Do Kongresu szykują się wolontariuszki, które zaopiekują się gośćmi, wskażą drogę do poszczególnych paneli, będą prowadzić rejestrację uczestniczek i uczestników oraz będą miały pieczę nad poszczególnymi salami Pałacu Kultury i Nauki.
Główną nagrodę w konkursie "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie" przyznano Malwinie Strenkowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było wsparcie studentek kierunków inżynieryjnych, technicznych, matematycznych i przyrodniczych, które aktywnie angażują się w projekty badawcze.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie zainaugurowała akcję "Inżynier na obcasach". Ma ona promować 17 kierunków studiów, na których panie mogą uzyskać tytuł inżyniera. "Chcemy odkłamać to, że dziewczyny nie studiują na kierunkach inżynieryjnych - u nas studiują. Nie straszmy maturzystek, że nie mogą zostać inżynierami" - apeluje w rozmowie z PAP rzecznik uczelni, dr inż. Krzysztof Szwejk.
Zwiększenie poziomu testosteronu u kobiet sprawia, że stają się one mniej ufne i mniej otwarte - donoszą naukowcy, których badania zostały opublikowane w piśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences". Za sprawą męskiego hormonu płeć piękna wykazuje również większą czujność i sceptycyzm.
Głos mamy w słuchawce telefonu może łagodzić stres dziecka, tak jak jej dotyk - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Proceedings of the Royal Society B".
Ryzyko rozwoju chorób układu krążenia może być wyższe u kobiet, które mają nieregularny cykl miesiączkowy - informują holenderscy naukowcy na łamach pisma "Fertility and Sterility"