Wstydliwe, pomijane w dyskursie, zamiatane pod dywan - tematy kobiecej profilaktyki zdrowotnej oraz wirusa HPV wciąż noszą znamiona tabu. Na ratunek krakowiankom przybywa jesienna odsłona kampanii edukacyjnej Go Healthy Girl, której celem jest popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki, przebiegu oraz leczenia kobiecych schorzeń intymnych. Swój udział w akcji zadeklarowały największe krakowskie uczelnie, a hasztag #SheCare już podbija media społecznościowe. Partnerem biznesowym akcji jest polski oddzial State Street Bank.
Jedne kobiety przychodzą do gabinetu z kilkoma dodatkowymi włosami, innym nawet bujne owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn w ogóle nie przeszkadza. Kiedy hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie, kwalifikuje się do leczenia? Co współczesna medycyna jest w stanie zaproponować w tym względzie kobietom – radzi lek. med. Sylwia Kuźniarz-Rymarz, specjalista endokrynolog z Centrum Medycznego Sublimed w Krakowie.
Narodziny dziecka są zawsze radością dla całej rodziny. Ale jest to także wydarzenie, które oznacza koniec beztroskiego życia młodych rodziców, a początek długiego, co najmniej kilkunastoletniego okresu ogromnej odpowiedzialności i obowiązków. Niejednokrotnie połączonych z obowiązkami wobec samych siebie, jeżeli studiujemy.
Wszyscy pamiętamy kultowe sceny z filmów sprzed kilkudziesięciu lub nawet kilkunastu lat, gdzie główny bohater i piękna bohaterka seksownie „puszczają dymka”, a papieros ma dodać im atrakcyjności i seksapilu. Wystarczy spojrzeć na ostatnie filmy, opowiadające o współczesności, by zobaczyć, że rola, jaką otrzymuje papieros w produkcjach kinowych jest już nieco inna. Ma on podkreślać zepsucie lub dekadentyzm postaci, której towarzyszy.
Coraz chętniej gramy w płatne gry - najpopularniejsze z nich to wciąż loterie i gry liczbowe. W kręgu zainteresowań znajdują się ponadto konkursy, w których trzeba wysyłać sms’y, a także zdrapki. Wiele osób obstawia również wyniki zdarzeń sportowych.
Ogólnopolski dzień otwarty dla dziewczyn odbędzie się 19 kwietnia w uczelniach technicznych w całej Polsce.
Dziś Polska jest na 19 miejscu w Europie w rankingu, wyznaczanym przez wartość Europejskiego Indeksu Równouprawnienia. Sytuacja poprawia się z roku na roku, jednak nadal jesteśmy poniżej europejskiej średniej w tym obszarze. Jak swoją sytuację widzą sytuację widzą same zainteresowane, a jak otaczający je mężczyźni? Aby to zrozumieć, Grupa Havas przeprowadziła w Polsce badanie na reprezentatywnej dla populacji grupie, zadając badanym pytania o postrzeganie kwestii równości płci w naszym kraju.
Wiadomo, że kobiece ciało zmienia się po porodzie. Nabrzmiały brzuch i pełniejsze piersi bywają stanem przejściowym, ale co z nieestetycznymi rozstępami lub bliznami po cesarskim cięciu czy nacięciu krocza? Te ostatnie są nie tylko przyczyną kompleksów, ale i często źródłem bólu. Jakie nowoczesne rozwiązania proponują specjaliści ginekologii estetycznej i plastycznej? O to pytamy lek. med. Tomasza Bastę, z krakowskiej Intima Clinic.
Czy forma prawna związku ma jakieś znaczenie, jeśli chodzi o postrzeganie wspólnych finansów przez partnerów? Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez Maison&Partners na zlecenie firmy Wonga, małżeństwo zmienia sposób patrzenia na wspólne pieniądze. Partnerzy w związkach formalnych chętniej prowadzą wspólne finanse i są bardziej skorzy do pomocy w przypadku problemów drugiej połówki.
Nowa rzeczywistość nauczyła nas, że w zasadzie w ciągu kilku sekund mamy dostęp do każdego zakątka świata. Bez problemu na życzenie możemy nawiązać kontakt z kimś, kto mieszka na drugiej półkuli. Również wszelkie usługi, jak bankowość, zakupy czy kursy szkoleniowe, nie są uzależnione od naszego miejsca zamieszkania, a jedynie od dostępu do Internetu.
14 lutego od lat obchodzone jest święto zakochanych. Wiele par korzystając z okazji idzie tego dnia na romantyczną kolację do restauracji czy seans filmowy do kina. Są jednak i tacy, którzy mają dość komercyjnych Walentynek i najchętniej nie wychodziliby wtedy z domu. W zaciszu czterech ścian można jednak spędzić równie cudowne chwile. Jak je zaplanować?
Siedziba technologicznych gigantów i miejsce narodzin wielu startupów – Dolina Krzemowa obrosła legendą i doczekała się nawet własnego serialu. A gdyby tak przenieść jego akcję do Polski? W obsadzie na pewno znalazłyby się uczestniczki i mentorki Girls go start-up! Academy, programu mentoringowo-szkoleniowego dla maturzystek, studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych. 6 listopada br. ruszył nabór do drugiej edycji tego programu, którego organizatorami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators.
Wydarzenie odbędzie się 20 października w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie. Początek o godzinie 9:00, aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej.
Odwieczny wróg kobiet, czyli cellulit, doskwiera głównie latem. Spowodowany jest czynnikami genetycznymi, wysokowęglowodanową dietą, wahaniami masy ciała czy siedzącym trybem życia. Redukować można go za pomocą dwutlenku węgla (karboksyterapia), niskiej temperatury (kriolipoliza), ultradźwięków, a także masażu.
„Skóra, fura i komóra”, czyli dobry samochód, skórzana marynarka i telefon komórkowy były swego czasu demonstracją stylu, który miał być synonimem dostatku. Niezależnie od wybranych atrybutów jedno jest pewnie - w każdym czasie istnieją ogólnie przyjęte trendy modowe i gadżety świadczące o tym, czy jesteśmy modni. Niewątpliwie zaliczają się do nich dobre zegarki i okulary, a zwłaszcza okulary przeciwsłoneczne, które najczęściej są bardzo ważnym dodatkiem i dopełnieniem letnich stylizacji. Czy wiemy, czemu tak naprawdę mają służyć okulary przeciwsłoneczne? Czy traktujemy je jako element modnej stylizacji? Czy są nam naprawdę potrzebne?