Trening wibracyjny – jak zwiększyć jego efektywność

Trening wibracyjny to skuteczna alternatywa dla konwencjonalnie wykonywanych ćwiczeń na siłowni. Dzięki niemu można w krótkim czasie osiągnąć efekty porównywalne do tych, które widoczne są po wielu godzinach ćwiczeń na innych urządzeniach stosowanych w walce ze zbędnymi kilogramami.

Trening wibracyjny to rodzaj ćwiczeń wykonywanych na platformie wibracyjnej o charakterze pasywnym - oznacza to, że wystarczy na niej stanąć, aby drgania pobudziły wszystkie partie mięśniowe do pracy. W ten sposób, dzięki przekazywanym do ciała wibracjom, tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach ulega redukcji. W celu uzyskania najlepszych efektów powinien być wykonywany 2-3 razy w tygodniu, a pierwszych rezultatów można spodziewać się już po 5 treningach.

Jak zwiększyć efektywność treningu wibracyjnego?

Marlena Miszkiewicz - ekspert Vibrostation Training Studio, instruktor fitness i tańca, przygotowała dla czytelników zestaw ćwiczeń, który pozwoli osiągnąć im szybsze i bardziej spektakularne efekty treningu na platformach wibracyjnych. Oto on:

1. Kucnij przodem do platformy i połóż na niej dłonie. To ćwiczenie pomoże ci rozluźnić i wzmocnić mięśnie ramion.

2. Stań na platformie tak, aby cała powierzchnia stóp znajdowała się na jej powierzchni. Następnie wykonaj 20 niepełnych przysiadów. To ćwiczenie dodatkowo wzmocni mięśnie ud, łydek, pośladków i brzucha.

3. Stań na platformie całą powierzchnią stóp jeszcze raz, lekko zegnij kolana, złap się uchwytów. Unoś się na palcach w górę i w dół. Powtórz 20 razy.

4. Zegnij kolana, połóż dłonie na powierzchni platformy, wyprostuj tułów i nogi na zmianę. Powtórz to ćwiczenie 20 razy. Dzięki temu mięśnie brzucha, ud i pośladków wyrzeźbisz znacznie szybciej.

5. Usiądź bokiem do urządzenia, jedną nogę podeprzyj na platformie, drugą wyprostuj. Wygnij plecy do tyłu. W takiej pozycji wykonaj 20 "brzuszków".

O diecie, która ma znaczenie

Warto pamiętać, że w procesie odchudzania i budowania masy mięśniowej ważną rolę odgrywa sposób, w jaki się odżywiamy. Dieta powinna być przede wszystkim zbilansowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu - to znaczy, że osoba podejmująca aktywność fizyczną powinna wybrać taką, która nie okaże się dla niej zbyt restrykcyjna i dostarczy odpowiednią ilość substancji odżywczych, ograniczając przy tym ilość spożywanych cukrów i węglowodanów. Za najbardziej optymalną dietę uznaje się taką, która składa się z 5 posiłków dziennie. Należy jednak pamiętać, że praca nad sylwetką wymaga regularności - zarówno w diecie, jak i ćwiczeniach - dopiero wtedy mamy gwarancję, że osiągniemy zadawalające nas efekty.



opublikowano: 2016-02-09
Komentarze
Polityka Prywatności