Młodość jest piękna!

Młode kobiety powinny wiedzieć, że prawidłowa pielęgnacja cery nie musi być wcale bardzo czasochłonna, a jest to istotny element codziennej higieny. Peelingi są doskonałym sposobem na zachowanie młodzieńczego piękna - mówi dermatolog-kosmetolog Małgorzata Setkowicz z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie.

Skóra człowieka, zarówno na twarzy, jak i reszta naszego naturalnego płaszcza lipidowego cały czas ciężko pracuje. Procesy zachodzące tuż pod warstwą skóry, którą codziennie dotykamy to systematyczny i złożony cykl odnawiania naskórka, komentuje dr Setkowicz: - Nasza skóra nieustannie wytwarza komórki, które przemieszczają się ku górze i produkują substancje wiążące wodę lub uszczelniające nasz płaszcz lipidowy. Kiedy już wykonają swoje zadanie, powoli obumierają i złuszczają się. Na skutek życia w stresie, w zanieczyszczonym środowisku, kiedy coraz mniej czasu mamy na odpoczynek nasza skóra potrzebuje relaksu! Objawy zmęczenia są widoczne już u bardzo młodych osób - skóra staje się szara, szorstka, zmęczona i szybciej się starzeje. Peelingi przyspieszają tempo złuszczania się naskórka, a więc niwelują efekty zmęczenia cery.

P jak peeling
Peeling to zabieg, który polega na usunięciu defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej. W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty wchodzące w skład peelingu, które pomagają złuszczyć martwą warstwę naskórka. Stosowanie peelingu pozwala też pozbyć się zanieczyszczeń obecnych w zewnętrznych warstwach naszej skóry. Przeciwwskazaniami do wykonania peelingi są natomiast alergie skórne, aktywna opryszczka, skóra podrażniona oraz ostre postacie trądziku - liczne krosty i wykwity ropne.

Każda cera pod kontrolą
Peeling medyczny jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od wieku. Osobom bardzo młodym, nastolatkom reguluje wydzielanie łoju i ściąga pory. Po 20. roku życia pomaga zachować gładką i promienną cerę. Później  przede wszystkim poprawia odcień i ujednolica kolor skóry. Jest wybawieniem wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga szybkiej i skutecznej rewitalizacji - mówi dr Setkowicz. Do cery wrażliwej, suchej, z problemem rozszerzonych naczynek polecane są peelingi enzymatyczne. Substancje czynne w nich zawarte rozpuszczają naskórek i wspomagają złuszczanie. Cera tłusta bądź mieszana również może mieć wykonywane  peelingi enzymatyczne, ale z reguły lepsze dla tego typu cery są peelingi drobnoziarniste. Zawierają one bowiem granulki, które w delikatny sposób złuszczą zalegające martwe komórki. Peeling należy wykonywać niezmiernie delikatnie, ponieważ nawet grubą, tłustą skórę można doprowadzić do nadwrażliwości i podatności na podrażnienia. Po peelingu najlepiej jest nałożyć na twarz maskę, która dodatkowo oczyści, nawilży oraz wygładzi naskórek - dodaje dermatolog-kosmetolog Setkowicz.

Jak działają peelingi?
Stosowanie peelingów pomaga przede wszystkim zachować równowagę w procesie naturalnego złuszczania się skóry. Lecz nieocenione są one dla skóry jeszcze z innych bardzo istotnych powodów. Dr Setkowicz: peelingi usuwają zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Dzięki peelingom dochodzi także do odblokowania ujścia gruczołów łojowych, a co za tym idzie skutecznie zapobiegają powstawaniu zaskórników, z którymi tak wiele młodych, i nie tylko młodych, osób się boryka. Oczyszczona skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie balsamów i kremów, których składniki o wiele lepiej się wchłaniają. Peelingi pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek. Dzięki temu szybciej się ona regeneruje.

Cel - zadbana twarz!
Peelingi oprócz tego, że ułatwiają złuszczenie naskórka poprawiają także syntezę składników tkanki łącznej, przez co działają wygładzająco, napinają skórę twarzy oraz ją rozjaśniają, przez co jest bardziej promienna i radosna. Peelingi mają bardzo korzystne działanie na skórę właściwą - zwiększają jej grubość. Obserwuje się także zwiększoną produkcję włókien kolagenu, które mają nieoceniony wpływ na zatrzymywanie wody w głębi skóry oraz spłycenie pierwszych zmarszczek, które pojawiają się u młodych kobiet - mówi specjalista ze Scanmed Multimedis.


ostatnia zmiana: 2011-02-22
Komentarze
Polityka Prywatności